Każdy kierowca chce zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia pojazdu w trakcie jazdy. Należy pamiętać, że szkody mogą powstać zarówno z winy kierowcy, jak i osoby trzeciej. Z tego względu firmy ubezpieczeniowe starają się dostosować swoją ofertę do zwiększających się wymagań właścicieli aut. W Polsce jednym z największych towarzystw ubezpieczeniowych jest PZU. Jest to firma o długiej historii oferująca wiele ciekawych wariantów ubezpieczeń komunikacyjnych. Jedną z najpopularniejszych nieobowiązkowych polis jest ubezpieczenie Autocasco.

Szeroki zakres ochrony

Ubezpieczenie OC stanowi ochronę dla właściciela auta w przypadku, gdy pojazd zostanie uszkodzony z winy innego kierowcy. W PZU możliwe jest pokrycie kosztów naprawy oraz części zamiennych po wystąpieniu w kolizji na drodze lub zniszczeń spowodowanych przez zjawiska niezależne od kierowcy, na przykład, sił przyrody. Polisa obejmuje także kradzież pojazdu, jego wyposażenia lub zniszczenia powstałe w trakcie próby włamania. 

Różne sposoby naprawy auta

Ubezpieczenie Autocasco w firmie PZU (profesjonalne wsparcie partnera online) pozwala na likwidację szkody w trzech podstawowych wariantach. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla osób, które chcą zawsze korzystać z oryginalnych części produkowanych przez producenta samochodu. W tej sytuacji przywrócenie auta do sprawności jest wykonywane tylko w autoryzowanych stacjach obsługi. Drugi wariant oznacza uzyskanie wysokiej jakości przy zachowaniu niższej ceny naprawy. Do naprawy wykorzystywane są części będące zamiennikami, ale o jakości porównywalnej z podzespołami oryginalnymi. Ostatnia możliwość to naprawa za pomocą części oryginalnych, ale bez uwzględnienia amortyzacji. W tym przypadku naprawa jest wykonywana z jednym z warsztatów wskazanych przez firmę PZU.

Wiele usług dodatkowych

Polisa Autocasco może być rozszerzona o dodatkowe usługi, charakterystyczne dla oferty PZU. Wśród nich warto wymienić Auto Non Stop, czyli zapewnienie samochodu zastępczego na cały okres naprawy, która jest realizowana w warsztatach partnerskich. Możliwe jest utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia w całym okresie obowiązywania umowy, nawet po wystąpieniu kolizji na drodze. Autocasco pozwala też na ubezpieczenie bagaży przewożonych w uszkodzonym aucie lub skradzionych z samochodu podlegającego ochronie. Obejmuje to przedmioty takie jak sprzęt elektroniczny, odzież, torby, plecaki, a także sprzęt sportowy z wyjątkiem rowerów.

PZU współpracuje z siecią ponad 1000 warsztatów, dlatego naprawa może być zorganizowana bardzo szybko i cały proces przywracania auta do sprawności znajduje się pod kontrolą firmy ubezpieczeniowej. Dzięki współpracy z PZU kierowca może poczuć się pewnie w podróży, a w przypadku uszkodzenia auta szybko otrzyma niezbędną pomoc. Z tego względu jest to oferta, której nie można pominąć podczas wybierania najlepszej polisy komunikacyjnej.