Do uszkodzenia auta może dojść podczas każdej podróży. W Polsce obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni przed finansowymi skutkami zdarzeń, których sprawcą jest osoba ubezpieczona. Pojazd może jednak zostać uszkodzony w inny sposób, przez osoby trzecie, które nie zawsze zostaną rozpoznane. Aby zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, warto zastanowić się nad wykupieniem polisy Autocasco. Firma PZU oferuje bardzo szeroki zakres usług związany z ochroną właściciela auta i jego pojazdu.

Kompleksowa ochrona pojazdu

Ubezpieczenie AC w firmie PZU jest przeznaczone dla wszystkich, którzy obawiają się uszkodzenia lub kradzieży auta. Obejmuje nie tylko właścicieli samochodów osobowych, lecz także motocykli. Kierowca może zabezpieczyć się od różnych czynników ryzyka, w tym w związku z uszkodzeniem pojazdu podczas kolizji, poprzez przedmiot z zewnątrz lub za sprawą sił natury. Odszkodowanie jest wypłacane także po kradzieży lub zniszczeniu elementów wyposażenia auta podczas próby włamania.

Różne warianty likwidacji szkody

Warto podkreślić, że ubezpieczenie Autocasco oferowane przez PZU działa zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Rozliczenie naprawy może przebiegać według kilku wariantów. Pierwszy jest przeznaczony dla osób, którym zależy na przywróceniu auta do sprawności za pomocą oryginalnych części producenta. Naprawa będzie wtedy realizowana w jednej z autoryzowanych stacji obsługi, pod kontrolą firmy ubezpieczeniowej.

Drugi wariant polega na usunięciu usterki za pomocą podzespołów będących zamiennikami, ale o jakości porównywalnej do części oryginalnych. Jest to dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą uzyskać niższą cenę usługi, ale nie godzą się na stosowanie części niskiej jakości. Dzięki temu samochód nie traci na wartości, a jednocześnie nie trzeba się obawiać o obniżony poziom bezpieczeństwa po naprawie.

Pakiet usług dodatkowych

Firma PZU proponuje także rozszerzenie podstawowego zakresu usług wchodzącego w skład polisy AC. Jedną z ciekawych możliwości jest wynajem auta zastępczego na cały okres naprawy. Przywrócenie pojazdu do sprawności odbywa się wtedy w jednym z warsztatów partnerskich, a firma ubezpieczeniowa zapewnia samochód zastępczy w miejscu zamieszkania kierowcy lub innym dogodnym miejscu. PZU pokrywa koszty holowania auta do warsztatu, a kierowca oddaje auto zastępcze dopiero po wykonanej naprawie jego pojazdu. 

Oferta PZU jest jedną z najciekawszych na polskim rynku. Szczegółowe informacje o usługach można uzyskać na całodobowej infolinii lub po skorzystaniu z serwisu internetowego mojePZU. Rozszerzony zakres ubezpieczenia Autocasco to doskonałe rozwiązanie dla każdego kierowcy poszukującego dodatkowej ochrony bez konieczności ponoszenia dużych kosztów.